A Jászberényen is átrobogott a Kaposvári KK

2012.12.07.

Újabb idegenbeli győzelemmel folytatta szereplését az NB I/A csoportos Férfikosárlabda-bajnokságban a Kaposvári KK, amely a Jászberényben aratott diadallal őrzi második helyét a tabellán.

TOP COP Security Jászberényi KSE–Kaposvári KK 84–96 (17–24, 13–20, 25–29, 29–23)

Jászberény, Belvárosi Általános Iskola, 600 néző. Vezette: Györffy P. A., Török, Vida.

TOP COP Security Jászberényi KSE: Rakics (13/6), Soós (9/6), Markovics (25/9), Dramicsanin (16/3), Horti (6). Csere: Török R. (-), Szabó P. (11/9), Szögi (4), Molnár B. (-). Vezetőedző: Földi Sándor.

Kaposvár KK: Dunn (25/9), Drahos (4/3), Swanston (21/12), Hendlein (6), Spica (26). Csere: Dávid (7), Kiss K. (-), Szőke (7/3), Kovács S. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–8. 7. perc: 12–16. 12. perc: 22–26. 17. perc: 25–33. 23. perc: 38–49. 27. perc: 46–60. 33 perc: 62–78. 37. perc: 70–87. Kipontozódott: K. Jók: Markovics, Szabó P., illetve Dunn, Swanston, Spica.

A bajnoki pontvadászat 11. fordulójában a négy győzelemmel és hat vereséggel a kilencedik helyen álló TOP COP Security Jászberényi KSE otthonába látogatott a Kaposvári KK együttese. A hazaiak szerették volna megtörni zsinórban négy vereségből álló sorozatukat, míg a somogyiak tovább akarták folytatni eddigi igazán kiváló szereplésüket.

A találkozó előtt mindkét tréner utalt arra, hogy nagyon kiélezett nehéz csatára számítanak, de bíztak csapatuk sikerében. Külön érdekességnek számított, hogy a két együttesben játszó légiósok közül korábban többen is egy csapatban kosárlabdáztak, de akadt, aki ezúttal jó barátjával nézett farkasszemet a parketten. Ilyen volt a bajnokság egyik legjobb centerének tartott Marco Spica a kaposváriaknál és a jászberényiek irányítója Miljan Rakics is.

Drahos triplájával indult a meccs, s Hendlein, valamint Spica is hamar feliratkozott a pontszerzők közé. Már 8–0-ra vezetett a vendégcsapat, amikor Markovics és Dramicsanin révén felzárkózott a Jászberény. Több dobást is rontottak a somogyiak, ezt kihasználva fordítottak Soósék. A negyed végén Swanston és Dunn volt többször eredményes, így nyerte a játékrészt a Kaposvári KK. A csereként érkező Szabó triplájával és Markovics kosarával ismét közelített Földi Sándor vezetőedző csapata, igaz ekkor többen pihentek a kezdőötös tagjai közül. A negyed végén Dunn és Spica percei következtek, így a félidő 44–30-as vendégvezetéssel zárult. Jobban rajtolt a folytatásban a Jászberény, így a legjobbkor jött Swanston hármasa. Ekkorra már Rakicsnak is jobban ment a dobás, a percekig tartó kaposvári kosárcsendet pedig ismét Swanston triplája törte meg. Szőke duplája után már időt is kért Földi edző, mert ismét tíz pont fölé kúszott a két csapat közti különbség. Spica tarthatatlan volt a centerposzton, így magabiztos, tizennyolc pontos előnyt kovácsolt a Kaposvári KK a záró szakaszra. A negyedik negyed kiválóan kezdődött a kaposváriak szempontjából. Swanston újabb triplával, Hendlein pedig egy duplával jelezte, hogy esélyt sem adnak a hazaiaknak. Rakics és Soós két triplája azért Fekete Ádámot is időkérésre kényszerítette a 33. percben, azonban Dunn és Spica hamar visszaállította a húszas különbséget. A 36. percben Dunn is a kipontozódás szélére sodródott, s bár a végére - a biztos vezetés tudatában - kiengedett a Kaposvári KK, az újabb idegenbeli diadalt már nem fenyegette veszély.

Az újabb sikerrel őrzi második helyét a tabellán a somogyi együttes, amely december 15-én, szombaton este 18 órakor a Körmendet fogadja a Kaposvári Városi Sportcsarnokban.

Videó

Földi Sándor, a TOP COP Security Jászberény edzője: Veszíteni jobb csapat ellen is csak úgy szabad, hogy emelt fővel jöhessünk le a pályáról a találkozó végén. Ezt ma csak Markovics és egy-két fiatal játékosom mondhatja el magáról. Védekezésünkről mindent elmond a 96 kapott pont, és támadásban sem teljesítettünk ma jól. Néhány kulcsemberünk betlizett, s ezt nem bírta el a csapat.

Fekete Ádám, a Kaposvári KK edzője: Gratulálok csapatomnak, mert néhány perctől eltekintve jól játszott, végig uralta a találkozót és biztosan nyert. Ezt kell folytatnunk a következő nehéznek ígérkező mérkőzéseken is.

kép: jksedrukker.hu

2024.04.27 18:00
Győri Kft.PepsiOptiCost Security Kft.Stier PincészetAzúr DrogériaDorottya BistroLa PergolaTT Ablakrendszer Kft.L Altro Étterem