Otthonukban ütötték ki a soproniakat

2012.12.01.

A tizedik forduló rangadóját nyerte meg Sopronban a Kaposvári KK, amely bravúros teljesítménnyel verte a hazai pályán addig hibátlan vendéglátót.

Soproni KC–Kaposvári KK 69–88 (19–16, 11–21, 15–22, 24–29)

Sopron MKB Aréna, 1800 néző. Vezette: Földházi T. Hegedus T. Makovsky Sz.

Soproni KC: Thomas (14/3), Wise (16), Molnár A. (1), Tóth G. (5), Barovics (16). Csere: Wesztergom (8/3), Gombás (6/6), Takács (3/3). Vezetőedző: Meszlényi Róbert.

Kaposvári KK: Dunn (17), Drahos (-), Swanston (22/12), Hendlein (11/3), Spica (26). Csere: Dávid (5/3), Kiss K. (-), Szőke (5), Fonai (2), Benke (-), Papp P. (-), Kovács S. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–5. 7. perc: 10–14. 12. perc: 19–20. 17. perc: 27–26. 23. perc: 34–41. 27. perc: 42–52. 32. perc: 45–64. 37. perc: 57–81. Kipontozódott: Kiss K. (a 35. percben), Drahos (a 40. percben). Jók: Wise, Thomas, illetve Dunn, Swanston, Spica.Otthonukban ütötték ki a soproniakat

Külön csemegét ígért a találkozón a hazaiak centerének Filip Barovicsnak, valamint a vendégek középjátékosának Marco Spicának a palánk alatti összecsapása. Az együtteseikben alapembernek számító centerek a honi pontvadászat topjátékosai közé tartoznak. A kaposváriak hosszú évekig nem nyertek a soproni sportcsarnokban, de tavaly sikerült komoly győzelmet aratni. Idén is igen nagy feladatnak tűnt a Sopron elleni küzdelem. Főleg annak tükrében, hogy a Meszlényi-gárda mindeddig őrizte hazai veretlenségét.

Kiválóan rajtolt a Kaposvári KK, amely Dunn duplájával és Swanston triplájával szerzett vezetést. Thomas válaszolt gyorsan hármassal, nehogy a vendégek lőtávolon kívül kerüljenek. Dunnt nem tudták tartani a soproniak, az amerikai irányító egy 2+1-es akcióval gyarapította a kaposvári pontok számát. Wise és Barovics révén zárkózott fel, majd a Gombás Vesztergom duó tripláival fordított és nyerte az első negyedet a Soproni KC. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, Spica is elkezdte a pontgyűjtést, de hazai oldalon is rendre akadt, aki eredményes volt. A félidőhöz közeledve jobb védekezéssel, sikeres büntetőkkel és Hendlein dupláival szerzett újabb előnyt a Kaposvári KK, a játékrész pedig 30–37-el ért véget. Vesztergom találataira gyorsan érkezett Hendlein és Swanston triplája, Meszlényi edző pedig 37–49-nél azonnal időt kért. Dávid a legjobbkor dobott hármast és Szőke is betalált a beállása után azonnal. A záró szakasz is a vendégek irányítása alatt kezdődött. Spica és Dunn rendre megtalálta a módját, miként lehet gyűrűbe juttatni a labdát, így már húsz pont fölé kúszott a különbség. A 35. percben Kiss Kornél kipontozódott, ám ez már nem befolyásolta a folytatást. Az addig megszerzett tetemes előnyével remekül sáfárkodott a Kaposvári KK és a hitehagyottá váló Sopront ilyen arányban is megérdemelte verte. A kaposváriak ezzel megszakították Borovicsék hazai veretlenségi sorozatát, így megerősítették pozíciójukat a tabellán.

Galéria

Meszlényi Róbert: - Rossz ritmusban játszottunk, sok tiszta helyzetet dobtunk mellé s ez el is vette a játékosok önbizalmát. Emellett nem tudtuk tartani a Kaposvár centerét, s azt, hogy gyengén játszottunk, ellenfelünk kihasználta, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyert.

Fekete Ádám: - Gratulálok a csapatomnak, zárt, szervezett védekezésünkkel megfogtuk a nagyon jó soproni csapatot. Azt reméltem, hogy tudunk nyerni, de hogy ekkora különbséggel, azt azért nem gondoltam volna.

2024.03.30 18:00
EuroProfilGrosbasketPepsiMarázPlastStier PincészetCaffé PertéLa PergolaL Altro ÉtteremLisaesther Rendezvényház és Étterem