Újabb rangadón győzött a Kaposvári KK, így őrzi második helyét

2012.11.17.

Második maradt a tabellán az NB I/A-csoportos Férfikosárlabda-bajnokságban a Kaposvári KK együttese, miután a közvetlen riválisnak számító SZOVA-Trend Optika KC Szombathely csapatát is sikerült legyőzni.

Marco SpicaKaposvári KK–SZOVA-Trend Optika KC Szombathely 103–95

(30–25, 29–22, 27–23, 17–25)

Kaposvári Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kapitány G., Ádám J., Fodor A.

Kaposvári KK: Dunn (17/3), Drahos (10/3), Swanston (25/6), Hendlein (15), Spica (32). Csere: Szőke (-), Dávid (4), Kiss K. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

SZOVA-Trend Optika KC Szombathely: Kálmán (13/9), Levy (14), Will (14/9), Ivosev (22/9), Fey (17). Csere: Jancsikin (4), Simon L. (11/3), Szanati (-). Vezetőedző: Bencze Tamás. Edző: Váradi Kornél.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 7. perc: 16–21. 12. perc: 30–27. 17. perc: 45–41. 23. perc: 64–54. 27. perc: 75–62. 33. perc: 95–83. 37. perc: 99–88. Jók: Spica, Dunn, Swanston, Drahos, Hendlein, illetve Ivosev, Will, Fey, Levy.

Igazi rangadóra készülődött a bajnoki tabella második helyén álló Kaposvári KK és a harmadik SZOVA-Trend Optika KC Szombathely alakulata. A somogyiak szerettek volna törleszteni a vasiaknak, akiket legutóbb 2009-ben sikerült megverni a kaposvári sportcsarnokban. A vendégeket irányító Bencze Tamás a sérüléssel bajlódó Harazin Tamást kénytelen volt nélkülözni, míg az ellenoldalon teljes csapatot küldhetett csatába Fekete Ádám vezetőedző.

A kaposvári publikum sportszerűen megtapsolta a bemutatásnál Michael Fey-t, akiKyle Swanston az előző szezonban még a kék-fehéreket erősítette. Az amerikai hamar megszerezte első pontjait, csakúgy, mint Will is, akit Swanston őrzésével bízott meg Bencze Tamás edző. A hazai oldalon Spica hiába szerzett duplákat, az ellenoldalon rendre beestek a triplák. Ezzel állandósult a szombathelyi vezetés, ám a következő percekben Spica és Hendlein villanásai eltűntették a különbséget. Dunn triplája pedig remek zárása volt az első negyednek. Ivosev biztosította a Szombathely pozícióját, őt nem tudták tartani a somogyiak. A meccs szépségdíja találatát Swanstontól láthattuk, aki Dunn passza után elementális erővel, háttal rántotta a gyűrűbe a labdát. Az ő duplájával lett 51-41 az eredmény, a félidőt pedig ugyancsak Swanston szépségdíjas egykezes zsákolása zárta. Szombathelyi pontokkal kezdődött a harmadik negyed, Fekete Ádám időt is kért a 24. percben, Drahos pedig visszaállította a tíz feletti különbséget. Swanston újabb légiparádéját már csak asszisztálták a vendégek, akik 16 pontos hátrányban kezdték a záró szakaszt. Három kaposvári is a kipontozódás szélére sodródott, a hazaiakat ekkor már szellősebben védekeztek és ezt jól használták ki a vendégek. Az utolsó pillanatokban még mindent megpróbáltak a szombathelyiek, de a tetemes hátrányt már csak csökkenteni tudták. A kaposváriak 2009 után ismét le tudták győzni a sárga-feketéket és Marco Spicának döntő szerepe volt. A center 32 pontot ért el úgy, hogy egyetlen dobást hibázott el a meccsen.

Fekete Ádám: – Hullámzó teljesítményünk ellenére is sikerült megnyernünk a mérkőzést. Ezúttal sikerült megmutatni, hogy jó csapat vagyunk. Nagyon boldogok vagyunk, hogy ennyien szurkolnak nekünk és örülünk, hogy újra egymásra talált a csapat és a közönség.

Bencze Tamás: – Tudtuk, hogy jó csapat a Kaposvár, amely ezúttal is bizonyította ezt. Az első félidőben az utolsó emberek adták el a labdákat a könnyű kosarakkal pedig elléptek a hazaiak. A második félidőben sikerült felzárkózni, de az első játékrészekben puhány védekezésünk miatt már nem fordíthattunk. Gratulálok a kaposváriaknak, mert győzelmük megérdemelt!