Nagyot hajrázott és győzött a Kaposvár

2015.04.15.

Hendlein Rolandék többször is megfordították a mérkőzés állását, és végül 97-92-re nyertek a Paks ellen.

Mindkét csapat a további előrelépést tűzte ki célul a még hátra lévő két fordulóban a felsőházi középszakaszban. A vendégként érkező paksiak a harmadik, míg az eddig ebben a szakaszban otthonukban veretlen kaposváriak a negyedik pozícióból várhatták a nagy érdeklődésre számot tartó összecsapást. Arra a közelmúltban nem volt példa, hogy több, mint 100 jegy már elővételben elkeljen a találkozóra, ám ezúttal ez történt. Hiába a rendre újabb és újabb bravúrokat bemutató Hendleinékre egyre többen lettek kíváncsiak a somogyi megyeszékhelyen. A hangulat is meccsről-meccsre lett jobb a Kaposvári Városi Sportcsarnokban, s erre az ASE ellen is lehetett számítani.

A találkozó reggelén megszületett Fodor Márton első gyermeke, aki a Márk nevet kapta. A kaposváriak hátvédje, így immár apaként lépett pályára. A túloldalon négy hetes kihagyás után visszatért a csapatba Tóth Ádám.
Dugat szerezte az első paksi pontokat, majd Szabó Zsolt is eredményes volt. Kezdetben semmi nem sikerült a rosszul rajtoló kaposváriaknak, akik kettő perc alatt 9–0-ás hátrányba kerültek. Evans zsákolásával lett 7–14, s a kiválóan dobó vendégek biztosan tartották előnyüket. A többször hibázó Fraziert Jancsikin váltotta a kaposváriaknál, a ritmust váltó hazaiak pedig azonnal 15–19-ig zárkóztak fel. Dzunics edző időkérését követően azonban a paksiak a negyed végéig tartották a különbséget. A rengeteg eladott labdát azonnal pontokkal büntette az ellenfél, így meghiúsultak az egyenlítési kísérletek. A 12. percben azonban Frazier tempója a 26–26-ot jelentette, Raivio révén pedig a vezetést is átvették az ekkor nagyot harcoló hazaiak. A 15. percben Tóth Ádám ellen ítéltek sportszerűtlen hibát, a pazar formában játszó Jancsikin pedig 2+1-es akcióval lendítette tovább a kaposváriakat. Dugat nem engedte ellépni a somogyiakat, öt pontjával újra a tolnaiak tartottak előrébb. A negyed végén Szabó Zsolt kapott technikait, ám Jancsikin két triplája után az óriásit zsákoló Evans-é volt az utolsó szó. A harmadik negyed két Markovics ziccerrel indult, s látszott, miért is nyerte meg az alapszakaszt az Atomerőmű csapata. Spica tempói tartották a lelket a kaposváriakban, de a túloldalon szinte hibátlanul dobták a triplákat. A játékrész végén ugyan újítani tudtak a hazaiak, a tomboló szurkolók pedig űzték-hajtották kedvenceiket, így csupán három pontos hátránnyal kezdődött a záró szakasz. Frazier egyenlített 72–72-nél, Frazier pedig a legjobbkor köszönt be kétszer is távolról. Utolsó erőtartalékaikat mozgósították a kaposváriak, akik egymást felülmúlva harcoltak minden egyes labdáért. A szurkolókra ezúttal sem nem lehetett panasz, hiszen szünet nélkül hajtották csapatunkat. A 37. percben 83–84-nél Hendlein bicegett le a pályáról, de szerencsére az időkérés után visszatérhetett. Óriási izgalmakat tartogatott a végjáték, amelyben Frazier szerzett emberről hihetetlen triplát, majd Spica újabb találata valósággal hangrobbanást idézett elő a csarnokban. Az utolsó percben Spica két büntetőjét Hendlein pöccintése fejelte meg, de erre Szabó Zsolt válaszolt a túloldalon. Ezzel ugyan a vereséget nem tudta megakadályozni, de csökkentette a különbséget, így az esetleges összevetésben a Paks lesz jobb.
Kaposvári KK–Atomerőmű SE 97–92 (20–24, 25–27, 24–21, 28–20)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette:  Földházi T., Tőzsér D., Balog Gy.
Kaposvári KK: Frazier (19/9), Fodor M. (4), Raivio (14/6), Hendlein (22), Spica (20). Csere: Jancsikin (16/6), Horváth M. (-), Benke (2). Vezetőedző. Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Atomerőmű SE: Dugat (18/6), Medve (-), Evans (22/12), Körtélyesi (5/3), Szabó Zs. (19/6). Csere: Baki (5/3), Eilingsfeld (7/6), Kovács Á. (10/3), Tóth Á. (-), Markovics (6). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Schmidt Béla.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–12, 8. perc: 17–21, 12. perc: 26–26, 18. perc: 37–44, 23. perc: 49–55, 28. perc: 63–66, 33. perc: 76–77, 37. perc: 86–87. Jók: Hendlein, Spica, Jancsikin, Frazier, Raivio, illetve Szabó Zs., Evans, Dugat.
Fekete Ádám: – Bár még egy meccs ugyan vissza van a középszakaszból, de egy ilyen összecsapás után nem lehet mást mondani, csak azt, hogy fantasztikusat nyújtottak hazai pályán a fiúk. Az elért eredményeink önmagukért beszélnek, csak gratulálni tudok a szurkolóinknak, a csapatnak és persze a Fodor családnak Márk érkezéséhez.
Dzunics Braniszlav: – Egy jó, közönségszórakoztató mérkőzést játszottunk. Volt esélyünk a győzelemre, szépen is dolgoztunk, de a végjátékban az ellenfél kerekedett felül és megérdemelten nyert.

Mindkét csapat a további előrelépést tűzte ki célul a még hátra lévő két fordulóban a felsőházi középszakaszban. A vendégként érkező paksiak a harmadik, míg az eddig ebben a szakaszban otthonukban veretlen kaposváriak a negyedik pozícióból várhatták a nagy érdeklődésre számot tartó összecsapást. Arra a közelmúltban nem volt példa, hogy több, mint 100 jegy már elővételben elkeljen a találkozóra, ám ezúttal ez történt. Hiába a rendre újabb és újabb bravúrokat bemutató Hendleinékre egyre többen lettek kíváncsiak a somogyi megyeszékhelyen. A hangulat is meccsről-meccsre lett jobb a Kaposvári Városi Sportcsarnokban, s erre az ASE ellen is lehetett számítani. A találkozó reggelén megszületett Fodor Márton első gyermeke, aki a Márk nevet kapta. A kaposváriak hátvédje, így immár apaként lépett pályára. A túloldalon négy hetes kihagyás után visszatért a csapatba Tóth Ádám. Dugat szerezte az első paksi pontokat, majd Szabó Zsolt is eredményes volt. Kezdetben semmi nem sikerült a rosszul rajtoló kaposváriaknak, akik kettő perc alatt 9–0-ás hátrányba kerültek. Evans zsákolásával lett 7–14, s a kiválóan dobó vendégek biztosan tartották előnyüket. A többször hibázó Fraziert Jancsikin váltotta a kaposváriaknál, a ritmust váltó hazaiak pedig azonnal 15–19-ig zárkóztak fel. Dzunics edző időkérését követően azonban a paksiak a negyed végéig tartották a különbséget. A rengeteg eladott labdát azonnal pontokkal büntette az ellenfél, így meghiúsultak az egyenlítési kísérletek. A 12. percben azonban Frazier tempója a 26–26-ot jelentette, Raivio révén pedig a vezetést is átvették az ekkor nagyot harcoló hazaiak. A 15. percben Tóth Ádám ellen ítéltek sportszerűtlen hibát, a pazar formában játszó Jancsikin pedig 2+1-es akcióval lendítette tovább a kaposváriakat. Dugat nem engedte ellépni a somogyiakat, öt pontjával újra a tolnaiak tartottak előrébb. A negyed végén Szabó Zsolt kapott technikait, ám Jancsikin két triplája után az óriásit zsákoló Evans-é volt az utolsó szó.

A harmadik negyed két Markovics ziccerrel indult, s látszott, miért is nyerte meg az alapszakaszt az Atomerőmű csapata. Spica tempói tartották a lelket a kaposváriakban, de a túloldalon szinte hibátlanul dobták a triplákat. A játékrész végén ugyan újítani tudtak a hazaiak, a tomboló szurkolók pedig űzték-hajtották kedvenceiket, így csupán három pontos hátránnyal kezdődött a záró szakasz. Frazier egyenlített 72–72-nél, Frazier pedig a legjobbkor köszönt be kétszer is távolról. Utolsó erőtartalékaikat mozgósították a kaposváriak, akik egymást felülmúlva harcoltak minden egyes labdáért. A szurkolókra ezúttal sem nem lehetett panasz, hiszen szünet nélkül hajtották csapatunkat. A 37. percben 83–84-nél Hendlein bicegett le a pályáról, de szerencsére az időkérés után visszatérhetett. Óriási izgalmakat tartogatott a végjáték, amelyben Frazier szerzett emberről hihetetlen triplát, majd Spica újabb találata valósággal hangrobbanást idézett elő a csarnokban. Az utolsó percben Spica két büntetőjét Hendlein pöccintése fejelte meg, de erre Szabó Zsolt válaszolt a túloldalon. Ezzel ugyan a vereséget nem tudta megakadályozni, de csökkentette a különbséget, így az esetleges összevetésben a Paks lesz jobb.

2024.10.26 16:45